Jdi na obsah Jdi na menu
 


Křest knihy

11. 11. 2012

 

Jednou na večeři v restauraci Mount Steak jsem nabídl spolumajiteli Martinu Novákovi, když se tu už proslavil největším výběrem zvěřiny v Evropě a tím, že tu vždy lahve vybraného druhu moravského vína polepuje vinětami s portréty těch slavných osobností, které víno křtí, zda by také nechtěl pokřtít i jedno francouzské. Měl jsem na mysli víno ze zámku Cassan poblíž Béziers v regionu Lanquedoc-Roussillon, kde sám jsem byl pasován na Rytíře vinné révy a olivovníku.

Nápad se mu zalíbil a na oplátku mi nabídl, že by u sebe zorganizoval křest mé nové knížky, oboje bychom mohli spojit v jednu akci. Za předpokladu, že budou přítomny nějaké celebrity. Požádal jsem tedy kandidáta na prezidenta a mého přítele Miloše Zemana, aby se ujal křtu a on ochotně souhlasil. Jen jsme poněkud složitěji hledali mezeru v jeho přeplněném diáři, kdy by to mohlo být. Tak los padl na pondělí 22. října 2012.

Současně jsem se obrátil na jiného mého přítele, majitele zámku Cassan a přilehlého vinařství Dominiqua Lebela, zda by mi mohl na křest poskytnout své víno a dokonce se dostavit osobně. Nakonec přijel i se svou manželkou, půvabnou Nathalií ze Středoafrické republiky. Ke křtu se také přihlásil můj výborný známý Vladimír Železný, sám vinař, známý především jako zakladatel a první generální ředitel televize Nova.

Nakonec se sešlo na devadesát hostí, sotva jsme se tam vůbec vešli. Kromě novinářů a známých, mých přátel, byli přítomni velvyslanci Ruska, Francie a Ukrajiny, protože těmto zemím jsem věnoval větší část vzpomínek, neboť jsem v nich řadu let žil. Někteří se dostavili značně obětavě, například Petr Novotný přímo z letiště, po příletu z Lad Vegas.

Jak napsali někteří novináři, byla to společnost značně kosmopolitní a vybraná. Rovněž taková byla jídla předložená Martinem Novákem k občerstvení – antilopí guláš, zebří řízky, mořské plody a další lahůdky, orosené rovněž vínem pana Lekavého z Dolních Bojanovic, který tak už zavlažoval i dva mé předchozí křty.

Ocenil jsem, že poté se na internetu i v novinách a TV objevily desítky fotek a články, které tuto událost zaznamenaly. Díky všem. Těm, kteří tam nebyli, nabízím alespoň pár záběrů (ta šerpa s kříšťálovým rohem u mne a Dominiqua je symbolem našeho Bratrstva řádu Rytířů, u Dominiqua bílá šála symbolem jeho členství ve Velké radě).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Fotoalbum


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>